Kadra

Przemek

Przemek

Trener personalny z wieloletnim doświadczeniem, właściciel klubu sportowego który w roku 2016 został zdobywcą głównej nagrody w ramach konkursu Fitness Motywatory w kategorii „Najbardziej Motywujące Miejsce”, inicjator i aktywny uczestnik wielu imprez pro sportowych.

Swoją prawdziwą przygodę ze światem sportu i biznesu rozpoczął otwierając klub sportowy S.A.S Centrum Edukacji Sportowej w Zabrzu. Zainspirowany zachodnimi technikami coachingu i psychologii uwierzył że jest w stanie wykreować własną markę i stworzyć miejsce inne od wszystkich, którego twórcami po części będą jego sami użytkownicy. Miejsce będące swoistą kuźnią talentów, zrzeszające wyjątkowych ludzi z pasją do sportu i aktywnego trybu życia.

Precyzyjnie obmyślony plan strategii działania, doskonała znajomość otaczającego rynku, pozwoliła mu odnieść sukces. I choć wiele jeszcze do zrobienia, dla wielu z pewnością może być wzorem do naśladowania.

Specjalizuje się w treningach kulturystycznych oraz funkcjonalnych. Na co dzień realizuje się w swojej pracy trenera personalnego oraz zajmuje się przygotowaniem sportowców do zawodów.


Bartosz

Bartosz

Smykałkę do sportu odziedziczył w genach, zarówno ojciec jak i brat skończyli AKademię Wychowania Fizycznego w Katowicach . On jednak poszedł o krok dalej, nie tylko skończył studia na uczelni sportowej, ale zaczął czynnie uprawiać trójbój siłowy. Jak dziś pamięta dzień, w którym patrzył z fascynacją na gablotkę z osiągnięciami zawodników trójboju siłowego i zastanawiał się jak to jest możliwe, że ludzie podnoszą tak duże obciążenia. Trafił pod dobre skrzydła, gdyż wiedzę o tajnikach tego sportu mógł chłonąć od najlepszych.

Dr Michał Wilk był ówczesnym mistrzem świata tej dyscypliny. To za jego sprawą Bartosz Zaik zaczął regularne treningi z obciążeniami, po to by po niedługim czasie samemu sięgnąć po mistrzostwo świata. Trójbój siłowy to jego pasja, wiele aspektów życia podporządkował tej dyscyplinie. Samozaparcie i dążenie do celu to dwie cechy charakteru, które pozwoliły osiągnąć mu więcej  niż inni.  Mozolne treningi, dieta i wiele wyrzeczeń, sprawiły że kolejne starty w zawodach przynosiły kolejne sukcesy:- Wielokrotny Mistrz Śląska w Trójboju Siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc.

 • Medalista Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Seniorów oraz Juniorów
 • 1 miejsce - Puchar Świata w Trójboju Siłowym w kat. 100 kg WUAP- Polska 2013 r.
 • 1 miejsce - Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym RAW w kat 100 kg WUAP - Austria 2014 r.- 1 miejsce - Mistrzostwa Europy w wyciskaniu sztangi leżąc kat. 90 kg- 2015r - Czechy
 • 1 miejsce - Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym RAW kat. 100 kg  GPC – 2017 r.
 • rekordzista Polski w Martwym Ciągu

Po sukcesach własnych przyszedł czas na szkolenie innych. Praca na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach,  była wstępem do tego czym się obecnie zajmuje, czyli prowadzeniem treningów personalnych . Bartosz pomaga innym w dojściu do formy, zaraża zdrowym stylem życia ale i przygotowuje młodych zawodników do startów w zawodach. Od niedawna i Wy macie możliwość korzystania macie możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy Bartosza Zaika,, który zgodził się zasilić nasz team trenerski


Krzysiu

Krzysztof

Absolwent studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapia Ukończył również kurs Trenera Personalnego. W swojej pracy łączy elementy fizjoterapii oraz treningu, gdyż jako sportowiec uważa, iż wiedza z obu dziedzin uzupełnia się. Na co dzień prowadzący prywatną praktykę oraz współpracujący z prywatnym gabinetem fizjoterapii, prowadzącym wielu sportowców.

Swoją wiedzę poszerzał na wielu kursach, między innymi:

 • MTT (Medyczny Trening Terapeutyczny)
 • Terapia Manualna wg koncepcji Mulligan'a
 • Anatomia Prosektoryjna
 • Trening Mięśniowo-powięziowy wg koncepcji Taśm Anatomicznych
 • Kinesiotaping
 • USG narządu ruchu
 • Masaż klasyczny o profilu rozszerzonym

Obecnie jest w trakcie wielomodułowego szkolenia z Terapii Manualnej wg standardów IFOMPT.


Magda

Magda

Trening funkcjonalny, gimnastyka sportowa i akrobatyka to pasje które przekładają się na jej niestandardowe, ale jednak bardzo skuteczne podejście do dziedzin sportu których uczy. Inicjatorka wielu akcji zachęcających nawet tych najmniej opornych do rozciągania. Ostatnia z przeprowadzonych akcji doprowadziła w pół roku systematycznej pracy jej podopiecznych z sukcesem do wymarzonych szpagatów. Z własnego doświadczenia wyznaje zasadę że nigdy nie jest zbyt późno by zacząć.

Uprawnienia:
 • instruktorka pole dance;
 • instruktorka stretchingu.
Uczestniczyła w wielu warsztatach i szkoleniach w tym m.in.:
 • warsztaty gimnastyki sportowej i akrobatyki z: Grażyna Nowak, Joanna Skowrońska, Katarzyn Jurkowska-Kowalska, Anna Filipowska, Paweł Wierzchoń, Marcin Szyc, Kuba Kazikowski;
 • warsztaty pole dance z: Anne-Marie Kot, Katarzyna Bigos, Kaja Waseńczuk, Katarzyna Kwasiewicz, Karolina Sobieraj, Magdalena Beng;
 • warsztaty stretchingowe z: Natalia Maria Wojciechowska, Anna Filipowska, Katarzyna Kwasiewicz.

Adam

Adam

Weteran biegów ekstremalnych. Certyfikowany Instruktor Kettelbell Polskiego Klubu Kettlebell, a także Trener Personalny, Trener Kulturystyki, Fizjotrener. Specjalista - dietetyk żywienia i suplementacji w sporcie. Student Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym.

Swoją przygodę ze sportem zaczął od kick-boxingu. Jest to sport, dzięki któremu mógł nie tylko rozwijać swoją siłę a także cechy psychiczne takie jak dyscyplina, pewność siebie, poczucie własnej wartości. Udowodnił, że każda walka zaczyna się od siebie, wygrywając z własnymi słabościami i otyłością. Teraz jako trener osobisty zachęca innych do zmiany stylu życia i motywuje do pracy nad sobą.


Karol

Karol

Z wykształcenia  mgr inż. W życiu zawodowym jednak, zamiast projektowania, zajmuje się swoją pasją – konstruowaniem ludzkiego ciała. Od 2012r. Międzynarodowy Certyfikowany Instruktor Kulturystyki i Fitness federacji IFBB. Aktualnie kontynuuje swoją edukację w kierunku dietetyki sportowej na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach.

Umiejętność ścisłego myślenia i naukowy punkt widzenia ułatwiają mu codzienną pracę, jako doradca dietetyczny w prowadzonym gabinecie. Trener personalny, specjalista w zakresie programowania złożonych planów dietetyczno-treningowych. Jego największym zainteresowaniem od zawsze była dietetyka. Wykorzystuje ją, jako narzędzie służące do maksymalizacji wyników w sporcie oraz do tworzenia naturalnej, harmonijnej, atletycznej i zdrowej sylwetki. Uważa, że kluczem do sukcesu jest właściwie opracowany plan i skrupulatna kontrola postępów.

Z siłownią związany od 2008r. Pasjonat i amatorski zawodnik sportów sylwetkowych. Pierwsze starty w zawodach zaliczył w 2014r. zajmując 8. miejsce na Debiutach Kulturystycznych.  Z jego największych sukcesów na scenie kulturystycznej można wymienić zajęcie 3-go miejsca na Uniwersyteckich Mistrzostwach Polski w 2014r. oraz 3-go miejsca w Pucharze Bałtyku w Kulturystyce w 2017r. Starty w zawodach sylwetkowych traktuje jako przygodę i czas na sprawdzenie opracowanych strategii treningowo-żywieniowych.


Damian

Damian

Przed wami instruktor, którego poszukiwaliśmy bardzo długo. Przez wzgląd na jego wyjątkowość, o której sami będziecie mieli przyjemność się przekonać na zajęciach, jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Nie dajcie się zwieść jego masywnej postawie, gdyż Damian przez wiele lat wyrabiał swoją wiedzę pod czujnym okiem specjalistów trenując w AZS Trójboju Politechniki Śląskiej. Stamtąd dowiedział się jak układać treningi rozwijające siłę statyczną oraz poznał tajniki techniki podstawowych ćwiczeń, które każdy z nas przekłada codziennie na czynności z życia wzięte. Dowiedział się również jakie skutki mogą nieść za sobą błędy w technice i źle dopasowanym treningu pod względem intensywności oraz objętości. Do tej pory rekord DAMIANA w wyciskani na ławce płaskiej w  kategorii do 110kg z komendami nie został pobity.

To wszystko sprawia, że ma on bardzo skrupulatne podejście oraz tendencje do dekonstrukcji każdego zagadnienia. Jest on zwolennikiem holistycznego i indywidualnego podejścia do szerokorozumianych treningów oraz sportu.  Uważa, że trening powinien zawsze być szyty na miarę, ale jak najbardziej wszechstronny i nastawiony na nasze najsłabsze punkty, bo najczęściej to właśnie one nas ograniczają przed osiągnieciem kolejnego szczebla wtajemniczenia.

Dzięki wiedzy nabytej w wyniku wieloletniego doświadczenia i kontaktu z różnymi dziedzinami sportu. Pełen zaangażowaniu, aby dbać o każde zagadnienie sprawności spowodowało, że mimo nacisku na siłę i rozmiary, nie utracił on na mobilności i szybkości. Okazało się to jego ogromnym atutem, dzięki któremu zyskuję przewagę nad innymi sportowcami. Nieuchronnie ta ścieżka doprowadziła go treningu funkcjonalnego, która obecnie jest bardzo popularna. On zgłębił jego tajniki, zaś jego każdy kolejny trening był coraz bardziej przesycony elementami typu cross oraz samego dwuboju.


Gość Specjalny

Łukasz

Od najmłodszych lat pasjonat wszelkich form aktywności sportowych. Miłośnik narciarstwa, pływania, jazdy na rowerze oraz wieloletni zawodnik biegów na średnich dystansach, w których uzyskał 2 klasę sportową nadaną przez Śląski Związek Lekkoatletyczny. Również udział w zawodach przełajowych jak i biegach na długich dystansach nie są mu obce. Podczas  przetrenowanych wielu sezonów z obozami letnimi i zimowymi nabrał ogromnego doświadczenia w ramach kształtowania prawidłowej techniki biegowej, ćwiczeń siłowych oraz planowania całego okresu treningowego.  W trakcie studiów Wychowania Fizycznego z Edukacją Obronną AWF Katowice poszerzał swoją wiedzę teoretyczną z anatomii, biomechaniki, teorii sportu jak i innych ważnych zagadnień wykorzystywanych w tworzeniu całościowego planu.

Dzięki zebranej wiedzy teoretycznej i bogatemu bagażu zawodniczemu potrafi przewidzieć, zidentyfikować i  poprawić błędy popełniane przez ćwiczących. Powoduje to poprawę wyników oraz uniknięcie bądź zminimalizowanie wystąpienia kontuzji. Jako trener stara się zmienić sposób myślenia swoich zawodników, aby trening i plan treningowy były jak najbardziej efektywne. Ważne jest by przy jak najmniejszym wysiłku uzyskać jak najlepsze wyniki sportowe. Kładzie nacisk na to, aby w całym okresie treningowym najważniejsza była prawidłowa technika i poprawa mobilności naszych słabych punktów. Przekłada się to bezpośrednio na zwiększenie naszego potencjału ruchowego. Do każdej osoby ma spersonalizowane podejście. W rozwoju zawodnika kładzie szczególny nacisk na kontrolę motoryczną, mobilność i wydajność biomechaniczną.

Cały czas rozwija swój warsztat trenerski poprzez pogłębianie swojej wiedzy. Na bieżąco analizuję współczesne metody i badania naukowe związane z poprawą potencjału zawodniczego. Specjalizuję się w treningu obwodowym, cross treningu oraz treningu wytrzymałościowym jak również utrzymuję kontakt z czołowymi zawodnikami, z którymi wymienia się doświadczeniami.